| WizzArd3344 a întrebat:

Salutare! Am si eu o problema, simt un nod in capul pieptului ( si putin la stomac ) si se intensifica in spate si in special la inspiratia profunda. Tin sa mentionez ca de azi il am, iar azi nu am mancat mai nimic, adica nimic, am mestecat guma de la 7:00 pana pe la 15:00 am baut pepsi si am mancat o inghetata, nimic mancare, aceasta ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Daca esti anxios e posibil sa fie si asta o problema. Incearca sa manaci mai sanatos si mai putin si fara stres si fa multa miscare.

| WizzArd3344 explică (pentru slayer09):

Anxios sunt din când în când, problema e ca simt un nod in cap pieptului, spre stomac când inspir care merge spre spate

| slayer09 a răspuns (pentru WizzArd3344):

Eu am avut probleme cu anxietatea, si atunci cand imi era frica mi se punea un nod in gat si simteam cum mi se ridica stomacul, daca te relaxezi, faci niste plimbari si nu te mai gandesti la nod..iti dispare?

| WizzArd3344 explică (pentru slayer09):

Uneori îmi dispare, și pot respira din nou profund cum trebuie, alteori ma incomodează, probabil e și pe stres, am stat în frig azi, n am mancat nimic, am mestecat doar guma

| slayer09 a răspuns (pentru WizzArd3344):

Incearca sa iti schimbi stilul de viata, fa mai mult sport, mananca mai sanatos si incearca sa parasesti stresul, sa fii mai linistit.

| WizzArd3344 explică (pentru slayer09):

Ar trebui sa fie ceva grav? Sa ma îngrijorez? E vorba de cancer? Am făcut ecografie și n am nimic. Doar probleme cu fierea putin

| slayer09 a răspuns (pentru WizzArd3344):

Eu zic sa nu te sperii ci schimba-ti stilul de viata cum ti-am zis si ar trebui sa fie ok...mai fa niste analize daca ti se pare tie ca ceva nu e in ordine, dar eu zic ca mai mult e din cauza stresului, a alimentatiei proaste si lipsei de preocupare si sport

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| WizzArd3344 explică (pentru sadrian46):

Care ar putea fi cauza?

| mentolol a răspuns:

Salut,ai putea avea cancer …Du-te la doctor si verifica ce ai…Ca nu se stie.