| Killer200 a întrebat:

As vrea sa ma adresez fetelor. Sunt baiat si am buzele uscate. Cand rad, mi se crapa tot timpul si incepe sa curga sange. Ce as putea sa fac? Mersi :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste mereu un balsam de buze

| ovidiu8msn a răspuns:

Nu iti mai umezii buzele cand esti pe afara si este frig. Asta este problema. Date cu strugurel sau ruj. Eventual putina nivea daca nu vrei sa te rujezi. laughing

| Killer200 explică:

Unde pot sa gasesc? Farmacie?

| Azµre a răspuns (pentru Killer200):

Vezi dacă cunoști pe cineva care e reprezentat oriflame, fă comandă de tender care sau dacă nu vrei poți lua chiar un balsam de buze pentru bărbați de la north for men tot din catalogul oriflame. Eu am din acela și este foarte bun!

| BubblesWorld a răspuns:

Ia-ti un balsam de buze/strugurina happy

| Ginaa84o a răspuns:

Si mie mi se usuca buzele des si folosesc "Tender Care" de la oriflame. este un fel de balsam (ca o crema, adica nu se vede pe buze) si hidrateaza foarte bine big grin poti sa incerci, in special daca iti dai noaptea, dimineata te trezesti cu buzele foarte catifelate. sau daca nu vrei balsam de buze, dati cu miere pe buze si asteapta 10-15min. poti face asta de cate ori vrei, de preferat cat mai des big grin sper ca te-am ajutat.