| Ameliago123 a întrebat:

Salutare, aseara m-am trezit din somn cum îmi bătea inima foarte tare de am crezut că mor,m-a luat așa involuntar ca o panică de parca creierul meu stia ca gata mor,am mai pățit eu de astea anul trecut am trecut prin ceva ce nu doresc nimănui simptome:lipsa de respiratie,puls crescut,tensiune,nu dormeam cu zilele,palpitatii la intrarea în starea de somn,senzatii ciudate in corp simptomele mau lăsat după un an de zile,acum a reaparut iar treaba cu pulsul crescut în mod involuntar noaptea cand dau sa adorm,plus ca am unele pauze în respirație bănuiesc că e apne,plus ca am epiglota umflata in gât cand pățesc astea pâna si ziua am aceste sintpome dar nu așa tare, nici nu mai știu ce este, ce ar putea fi? aveți simptome similare? nu vreau sa ajung la doctor pentru lucrurile astea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Depinde,posibil sa ai și paralizie in somn, astfel de simptome cam sunt specifice acestei chestiuni.
Ai vise intense? Ai pățit sa vezi umbre in colțul camerei?