| Olariu_Adelin_1996 a întrebat:

Salutare comunitate! Urmez o diete ..chiar daca nu sunt gras. Nu mananc deloc paine sau paste tot ce are un cosum ridicat de carbohidrati. si de doua saptamani am spus stop sucurilor de orice fel. Alerg in fiecare zi 2, 3 km...intrebarea este daca poate avea un efect asupra sanatatii mele aceasta diete ma refer la carbohidratii, si cat de mult as putea salabii. Stiu ca nu pot da jos in doua zile 2 kg.dar pot slabi 4 kg intr o luna. Apropo nu mai mananc nici dupa 6

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RosuEleonor a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa vorbesti despre asta cu un medic nutritionist pentru ca online nimeni nu ar putea sa iti dea un sfat si nici nu este recomandat a se urma vreun sfat pe care l-ai gasit pe internet. Dietele slabe in calorii de obicei nu afecteaza organismul dar nu se stie niciodata cum ar putea reactiona asupra organismului tau. Multa lume nu poate tine o astfel de dieta ca tine si apeleaza la blocatori de carbohidrati precum Carb Blocker, Meratol sau Proactol Xs, care aduc si alte beneficii in dietele de slabit. Cel mai sigur mod de a slabi este sa fii atent la ce mananci, incearca sa ai o alimentatie cat mai sanatoasa iar pe langa alergat ar fi bun si un program de exercitii la sala. Cu putina rabdare chiar o sa fii foarte multumit de rezultate

| Olariu_Adelin_1996 explică (pentru RosuEleonor):

Am urmat o fix cum am specificat mai sus, a trecut o luna aproximativ și de la 78 kg am ajuns la 73

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Urmezi o dietă de slăbire destul de bună.

| doctorandus a răspuns:

Daca nu esti gras de ce vrei sa slabesti?

| anonimg a răspuns:

Nu sunt de acord nici eu cu faina alba; dar de cea integrală avem nevoie. Pentru că ne-am lipsi de cele mai multe vitamine din complexul B, și asta duce la boli.