| Raulbucse2 a întrebat:

Salutare, dacă cineva a folosit prosopul meu de fata și l-a folosit pe la zonele intime iar eu după ce m-am bărbierit am dat cu el pe fata nestiind, l-am folosit după 10-11 ore după ce l-a folosit el, pot fi infectat cu o boli hpv precum (hiv/hepatita) chestii d-astea? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, dar nu este igienic sa te stergi cu acelasi prosop de la fund la gură, tenul este sensibil si se poate irita, boli transmisibile sexual sa fim seriosi nu se iau prin folosirea unui prosop, acelea se iau numai prin sex deoarece se ating organele sexuale are loc orgasmul si se infecteaza penisul daca femeia are sida sau sifilis, sau se pot lua prin transfuzii de sange, singele care este infectat ti se transfuzeaza fara sa fie atent verificat de medici i ei sida sifilis.Dar asa doar de la un prosop folosit de ea sau de el sa se stearga la fund după dus nu i ei boli, dar iriti tenul.Tu trebuie sa intrebi daca stai cu cineva in casa daca s-a sters cu prosopul tau, sau sa ai prosopul tau unic cu care intrii la duș si după duș sau barbierit il pui la spalat nu il lasi in baie sa se stearga si altii pe el., si daca a folosit prietena ta prosopul tau doar o cunosti stii ca nu poata avea boli transmisibile sexual ca doar faci sex cu ea si aai incredere in ea, practic nu ai spus cine ti a folosit prosopul, o fată sau un baiat. coleg de apartament.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Brizbriz a răspuns:

Da, si variaza de la sida, hepatita, la boli venerice (herpes de ex.) pana la tampenii de gen ciuperci samd

| Kiran a răspuns:

Umm. cred ca doar daca ai folosit prosopul in zonele intime dupa ce a folosit respectiva persoana inainte + ar si detine respectiva boala