| stephc a întrebat:

Salutare, daca mama mea are dioptrie peste 10 la ambii ochi, in mare parte este oarba si poarta si lentile si ochelari pentru a vedea cat de cat decent, ar fi posibil sa poata lua ceva ajutor social in acest caz?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La această întrebare poate să îți răspundă corect o comisie medicală de specialitate, poți să te adresezi medicului de familie să emită un bilet de trimitere la un consult de specialiate și să apelezi la direcția de asistență socială din localitatea sau orașul unde locuiești și să expui problema avută, să aflii detalii importante, acte necesare, proceduri și unde trebuie mers. Să faci aceste demersuri cât mai rapid.