| Enacheaurel100 a întrebat:

Salutare, de vre o doua luni am început sa respir greu, de fapt e o senzație de aer care nu ma satura, aceasta senzație apare și dispare, la control au spus ca n am nimic la plămâni și ca ar fi de la anxietate sau stres, de curând am observat ca lipsa de aer pare a fi în momentul când stomacul ma strângă, e o senzație ca și cum s ar micșora și nu mai are loc sa între aer, a pățit cineva sau aveți idee ce rezolvare ar avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Aceastea sunt simptome de anxietate si le poti rezolva mergand la un psiholog sau medic psihiatru, care sa-ti prescrie terapie si tratament, fiindca boala netrata duce la atacuri de panica si continua sa evoluze spre boli psihice mai grave.
sanatate multa!