| Ha0s a întrebat:

Salutare, de vreo 3 nopti, nu consecutive, dupa cateva ore bune de somn Tresar cu un sentiment foarte ciudat de parca cineva imi ridica putin partea superioara a corpului si imi da inapoi drumul in pat laughing))( nu e o gluma). Problema e ca adorm greu inapoi si sunt obosit. Nu fumez, nu beau, fac sport, mananc bine, nu beau sucuri si nici cafea, 16 ani daca ajuta la ceva. Ce se intampla mai exact? Vreo solutie ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandruHS a răspuns:

Buna.
Cel mai probabil esti stresat dintr-un motiv care nu-ti da pace(probleme de familie, scoala...). Totul este doar in mintea ta.
Inainte sa te culci, relaxeaza-te, asculta putina muzica, citeste si cel mai important lucru pe care ar trebui sa il faci inainte de culcare este sa nu te mai gandesti la problemele pe care le ai. Gandeste-te la ceva frumos, placut, care te linisteste sufleteste.
Fa asta si o sa treaca in cateva zile.
Sper ca te-am ajutat.
Numai bine!

| Ha0s explică (pentru AlexandruHS):

Multumesc mult, atat antrenamentul cat si muzica ma ajuta sa trec peste. Credeam ca e ceva mai grav happy

3 răspunsuri:
| SmartAntonina a răspuns:

Buna.
Probabil a avut loc vreo schimbare in viata ta....ai anumite ganduri, care nu-ti dau pace, esti stresat dintr-un motiv anume. Subconstientul nostru functioneaza in permanenta, chiar si atunci cand noi dormim. Poate ai un lucru de facut, o situatie de rezolvat. Gandeste-te bine, sigur o sa gasesti raspunsul.

| Ha0s explică (pentru SmartAntonina):

In ultima vreme am fost cam suparat si stresat din cauza unor probleme familiare. Dar acum sunt bine, imi voi reveni in maxim o saptamana? Multumesc pentru raspuns.