| alexruls a întrebat:

Salutare dragi membri TPU. Am ceva tare sub barbie (ca un fel de galma ) ceva tare si dureros la atingere... Ce pot face? nici macar nu stiu ce este... vedeti poza urmatoare http://imageshack.us/......_round.php acolo este problema (scuzati poza dar asta am gasit-o pe internet era singura din profil)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Poate fi un gamglion inflamat de la o infectie, de la o afta bucala. Clateste cu niste apa cu biter suedez sau romanesc, mai e si propolis glicolic. Numai sa nu ai carie sau infectie la radacina unui dinte. Atunci e de dentist.

| Lukk a răspuns:

Consulta un medic, e cel mai bun sfat pe care ti-l pot da. Cauzele pot si multe si nimeni de aici, de la TPU, nu poate ghici care e cea corecta. Un medic e competent si e singurul care te poate ajuta concret. Si, mai ales, nu amana, e vorba de sanatatea ta pana la urma!