| Bossu000918 a întrebat:

Salutare lume daca inima omului nu va mai bate și va înceta din bătut ce se va întâmpla faptul că mori, adică ce se va întâmpla dacă nu va mai pompa oxigen suficient către creier?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Dacă nu pompează suficient sânge către creier intri în comă și apoi mori.

| sierra1 a răspuns:

"daca inima omului nu va mai bate...se va întâmpla faptul că mori"

că bine le mai zici, bossulică!