| PringAloe a întrebat:

Salutare, ma confrund cu o problema de cand m-am mutat din Italia in Romania, iarna am mereu probleme cu circulatia periferica, maini si picioare, cand conduc imi ingheata picioarele si unele degete incep sa mi se albeasca si sa se formeze niste semne violet ca niste vanatai si cand le ating nu am sensibilitate multa la degetul respectiv, ce as putea face? Exista ceva tratamente? Am mai fost la cineva si cica sa fac miscare dar ce miscare sa fac atunci cand conduc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Cand nu conduci sa mergi 1h pe zi mergand, daca nu ai chef 1h pe zi macar juma de ora, cu bicicleta poti face 2 ore pe zi dar sa iti stabilizezi saua in pozitia ideala altfel poti sa ai probleme cu articulatiile in viitor.