| Andrian13 a întrebat:

Salutare. Ma confrunt cu o problema ciudata care a aparut pe parcurs (adica nu m-am nascut cu ea): de fiecare data cand sunt in situatii sociale, se rade, e atentia pe mine, zambesc pur si simplu, sunt intr-un conflict verbal incep sa imi tremure muschii fetei (in special obrajii). Mi s-a recomandat magneziu, calciu, toate vitaminele si mineralele etc. si fara rezultat. Poate cineva sa imi recomande ceva? Sa merg la neurolog? Ofer funda pentru cel mai relevant raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

La psihiatru, nu la neurolog! El se ocupa de bolile psihice. S ar putea să ai anxietate socială. Asa se mai poate manifesta.

| aimullah123 a răspuns:

Poate fi fobie sociala. Am si euwinking Iti trimit acum un mesaj in privat