| NashulNemesis a întrebat:

Maine ma duc la munca, si sunt cam obosit si dorm foarte putin, cam 5 ore, si as vrea sa stiu ce sa fac ca sa fiu mai energic, pofta de munca etc. Sa beau un energizant si mai tarziu sa beau coca cola? O sa-mi faca rau acel cola dupa energizant?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| untu a răspuns:

Nu este de recomandat sa bei un energizant sau coca-cola! Daca vii acasa obosit, mananci si apoi sa bei o cana de ceai cald de tei cu o feliuta de lamaie cu o ora inainte de culcare si ar trebui sa te culci in jurul orei 22:00 sau 23:00 si o sa va treziti dimineata la ora 07:00!