| Iuss234 a întrebat:

Salutare! Mi-au aprut așa sub penis de ceva timp(ani)niște bubițe mici și albicioase din câte am citit se numesc papule prelate ale penisului.Nu prea le-am dat atenție așa nu cerează niciun disconfort dar am ajuns sa vreau sa scap de ele, ma incomodează vizual.A avut careva? Cum ați scăpat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Nu sunt posesoare de penis, deci nici de papule perlate peniene big grin dar singurul inconvenient este cel estetic, acestea fiind total inofensive.Chiar si aspectul estetic este discutabil din moment ce multi barbati au papule perlate.
In orice caz, poti scapa de ele cu ajutorul laserului.

3 răspunsuri:
| Andresso a răspuns:

Eu din ce m-am informat acele bubițe apar din cauza imunitatii foarte scazute.
Mi-au aparut si mie cand eram de varsta 15-17 ani vreo 3 din cauza ca ignoram somnul, ora somnului si mancam numai prostii, deci aveam imunitatea varza. Ma culcam aproape zilnic dupa 5 dimineața si dormeam doar 6 ore dupa aceea, mai mult nu.

Si pe mine ma incomodeaza vizual, dar am inteles ca la multe fete le-ar placea asa ceva laughing))

| Andresso a răspuns (pentru Andresso):

Am uitat sa spun, am 23 de ani si inca n-am scapat de ele, dar nici nu mi-au aparut altele.

| Iuss234 explică:

Mulțumesc!