| ionutcosmin1996 a întrebat:

Salutare si Sarbatori fericite tuturor. Am si eu o problema de ceva timp ( aprx. o luna ) ce ma macina si imi da numai cosmaruri. Acum o luna am fost la o nunta si am fost cu bradul. Ne-am plimbat mult cu masina si am tinut mult geamul deschis. Dupa 2 zile de la nunta a inceput sa ma ia o durere de cap localizata la tampla stanga. Mi se umflase o vine si simteam o presiunea. Durere trecea odata ce facem o activitate si uitam de ea, dar cand stateam o simteam insuportabila. Am luat 2 zile ceai de tei si mi-a trecut o sapt. Insa, intr-o seara stateam la laptop si a inceput dintr-odata sa ma doara si sa aud un fel de tiuit in urechi. M-am speriat, insa a 2-a zi am fost la fotbal si durerea trecuse. Cateva zile nu mi-a mai aparut dar am fost la doctor sa vad ce-mi prescrie. Doctorita mi-a zis ca am sinuzita acuta si mi-a dat antibiotic (Amoxacilina) si Ibuprofen pentru durerea de cap. Imediat ce am luat amoxacilina a inceput sa ma doara iar insa mereu cand fac o activitate (adica durerea ma ia doar cand stau) durerea dispare. Tin sa mentionez ca am avut un atac de panica in vara si de atunci tot imi umbla prin cap tot felul de prostii.
P.S Cand ma ridic din pat ma ia cu ameteli pe moment dupa aia imi trece. Oare sa fie de la lipsa de Calciu? Trebuie sa spun ca sunt foarte slab

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Trebuie să mergi la alt doctor. Eu nu-s doctor, dar medicamentele alea nu-s bune pentru aşa ceva. Ibuprofen ia şi maică'mea când are dureri de cap, dar îi trece. Oricum nu sunt prea bune acele pastile pentru sinuzită.
Mergi la un doctor mai bun si bătrân.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ar fi indicat sa ceri o trimitere la un medic internist si sa ii explici ceea ce simti tu.
Fa un control general si ceva analize.
In urma rezultatelor, se va sti cu exactitate ceea ce ai
Craciun fericit!

| Zedge a răspuns:

Sa nu fi facut aprindere de creier du-te urgent la doctor.

| CozmiNU a răspuns:

Du-te la un doctor calumea, fa-ti analize si tot, ca nu ai dureri din astea de la sinuzita...