| Alexx2001 a întrebat:

Salutare, sper sa ma ajute cineva cu un raspuns concret, traiasca familia voastra si ce iubiti voi. Deci: Anul trecut in August m-am operat prima data de chist pilonidal, de atunci pana in martie anul asta nu mi s-a inchis deloc rana, am fost de N ori la pansat, curatare, tot degeaba. In martie anul ăsta m-am operat a doua oara la acelasi doctor(in ambele dăți m-a operat si m-a cusut ca la o operație normală, am mai citit pe net că ar fi trebuit sa lase sa se vindece din interior spre exterior).
Tot la fel, din martie pana acum nu mi s-a inchis deloc, fiind la a doua operatie. am incercat tot felul de creme, tot degeaba.
Treaba e ca acum o lună nu era chiar atat de mare gaura acolo. Acum, in schimb s-a desfacut de tot operatia si nu stiu din ce cauza (n-am mai fost la doctorul ăla). Partea buna e ca nu mai pierd sange, e doar rană deschisa si imi e sa nu dau in alte alea.
A mai patit cineva asa? Ce ati folosit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TuzacAngelina a răspuns:

Este pe bază de alcool va ustura dar răul este mai mic decât binele. Picură pe fisură zilnic, de câte ori reziști și poți. Atenție la alimentație pentru că ai producție mare de colesterol=sebum propriu ceea ce duce la formarea/acumularea de grăsimi în ficat. Detoxifică ficatul pentru că piele este oglinda lui. Sănătate. https://comenzi.farmaciatei.ro/......dy-p325005

| Alexx2001 explică (pentru TuzacAngelina):

Am vazut ca nu scrie nimic de răni sau ceva. ai cunostinte care l au folosit? Funcționează? Mie imi e sa nu dau in altele laughing

| TuzacAngelina a răspuns (pentru Alexx2001):

Ai citit despre Țintaură și la ce este bună? Este un preparat sterilizat în alcool. Nu am spus să te dai ti-am trimis spre studiu și referință pentru rănile care se vindecă greu dar se vindecă. Dacă mai ai și alte răni care se vindecă greu pot fi de la un diabet nedescoperit sau chestii mai grave. Produsul este 100% sigur din punct de vedere igienic și țintaura este recunoscută ca un foarte bun reparator al rănilor. Internetul este liber informația la fel. Cicatrizant și antibiotic din lista aceasta sunt foarte importante. Țintaura are proprietăți digestive, stomahice, carminative, coleretice, colagoge, laxative, vermifuge, antiinflamatoare, depurative, diuretice, febrifuge, hipoglicemiante, antibiotice, antioxidante, tonice, aperitive, cicatrizante, vulnerare. Când faci duș sau baie nu ți-e frică că dai in alte cele?winking Sau faci duș cu apă micelară?

| Alexx2001 explică (pentru TuzacAngelina):

In primul rand multumesc pentru timpul acordat in care ati raspuns la intrebarea mea
In al doilea rand. pot cumpara de la orice farmacie? O sa incerc pana la urma
E sticluța aia dupa acel link?