| christian100 a întrebat:

Salutare.stiti sa-mi spuneti cateva metode bune de ingrasare?,(retete ceva gen)..va dau funda cu mare drag big grin Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, incearca si adauga sa mananci combinatii de alimente ca: painea cu orezul sau cartoful, te asigur ca te ingrasi. Sau mamanca seara tarziu, si te vei ingrasa. Inainte de masa, bea un paharel micut de tuica de pruna care iti va face pofta de mancare, dupa masa un pahar cu vin rosu, si un mar rosu, si te faci voinic! Plus mai mananci si oua prajite, te faci cat 7 baieti odata!

| Stochita_MadaLin_Bogdan_1992 a răspuns:

Ca sa te ingrasi, foarte simplu...consuma multe calorii pe zi. Cel mai bun lucru care ti-l recomand... 5/6 mese pe zi cu un continut de lipide si calorii ridicat: carne prajita, cartofi, orez, oua, branza, sunca (facuta ca la tara). Mananci de multe ori si bine si pui pe tine.

| vRemi a răspuns:

Mananci ca masina de cusut.
Mananci in general alimente grase si carbohidrati multi.

| Albert0994 a răspuns:

Pentru a te ingrasa mai repede poti manca seara dupa ora 20 si incearca retetele cu grasime sau ulei happy

| Hutzy95 a răspuns:

Incearca sa mananci de vreo 4 sau 5 ori pe zi si mananca dulciuri sau du-te si mananca de la fast-food dar iti strici stomacu cu mancarea de la fast-food cel putin asa e in cazul meu ca de fiecare data am dureri de stomac

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Mancare facuta in casa si multe dulciuri facute in casa dar sa nu mananci multe ca s-ar putea sa-ti fie rau

| OOOLEOOO a răspuns:

Consuma Carbohidrati in proportie de 60% proteine de 30% si grasimi de 10%

Mananca cate ceva din ora in ora.

Incepe sa faci exercitii pentru cresterea masei musculare.

Idea este simpla : Daca un edomorf trebuie sa reduca din mancare un ectomorf trebuie sa manance, si sa manance...SI SA MANANCE.

Totusi nu poti manca orce prostie, alege orcand o alimentatie sanatoasa
http://youtu.be/yeHz93kH8j4

| Kate20 a răspuns:

Chipsuri..multe chipsuri si ciocolata..sucuri. Mananca noaptea. Daca ai tendinta sa te scoli noaptea, mai treci pe la frigider. laughing

| christian100 explică:

Vreau sa va multumesc din toata inima tuturor pentru ajutorul acordat, sunteti niste oameni minunati, daca as fi avut posibilitate as fi dat cate o funda la fiecare, o meritati din plin.Toate cele bune :*