| AlexutzuIvanov a întrebat:

Salutare,stiu ca poate nu trebuie sa adresez aici aceasta intrebare dar poate a mai trecut cineva prin aceasta situatie si ma poate indruma sau imi da un raspuns
Daca pers are certificat cu grad handicap grav cu asistent personal si face si dializa dar urmeaza sa faca transplant renal i se schimba gradul sau ramane tot 1 ca normal este o operatie de rinichi si cu munca mai greu sa munceasca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Arlekin a răspuns:

Depinde de medic si legislatia asta care se schimba mereu, aiurea
cunosc persoane cu alt gen de handicap carora li s-a schimbat incadrarea si chiar au pierdut asistenta
atentie mare