Întrebare recomandată | Alex a întrebat:

Sunt din Constanta si am o depresie. Unde pot sa gasesc un ajutor specializat in Constanta ca sa scap de depresie? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca la un medic psihiatru(nu e numai pentru nebuni cum se zice din popor) ca sa iti dea tratament medicamentos pentru tratarea depresiei si incearca sa consulti si un psiholog pentru psihoterapie.Psihiatrul combinat cu psihoterapeutul(psihologul)face minuni in depresii si stari anxioase.
Ia-ti trimitere de la medicul de familie la un medic psihiatru si vei primi probabil tratament medicamentos pe care daca il urmezi amelioreaza mult starea de depresie.Sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saaalut,sdant din Galati si ce e o depresie? o iau eu ca la omul gospodar trebuie sa fie de toate? o dai moaca?

| Sadic a răspuns:

De unde ştii că ai depresie?

| NimeniNuExist a răspuns:

Ce fel de depresie? Daca simți nevoia de a te tăia, încearcă sa o oprești, poti scapă de ea gândindu.te la lucrurile care te bucura, si eu am fost intr.o depresie si m.am tăiat o perioada lunga De timp apoi am realizat ca nu este bine si am consultat un psiholog care m.a ajutat sa trec peste toate chestiile care îngreunau situația, dar ai grija sa stăpânești aceasta depresie, sa nu se transforme in ceva rău, ar fi mai bine sa vorbești cu un prieten ff bun poate el te poate ajuta mai mult decat un psiholog

| DanielaCR7 a răspuns:

Cred ca eu te inteleg cel mai bine deoarece si eu am depresie si incep sa ma vindesc cu ajutorul unor calmante, ajutorul familiei si am apelat si la un psiholog.Acesta este sfatul meu.

| Marialarisa123 a răspuns:

De unde stii ca ai depresie, ti-o zis cineva?