| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile m-am ras in zona intima si mai apoi am fost la piscina.Si mi-a aparut o iritatie, nu ma mananca sau ceva doar ca zona aia e rosie, zic sa nu fie o ciuperca sau ceva.As fi foarte recunoscator daca m-ati ajuta cu niste sfaturi ce unguent as putea sa-mi cumpar.Prefer sa incerc niste unguente decat sa ma duc la medic, nu stiu mi-e rusine, stiu ca cu rusinea nu faci nimic dar mna poate daca sunt unii utilizatori de TPU din acest domeniu si mi-ar recomanda un unguent ceva. As fi foarte recunoscator!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Probabil te-ai iritat de la ras sau ai un fir de par care creste sub piele.
Daca luai vreo micoza - fung sau ciupercuta- de la piscina erau altele simptomele.
O sa treaca fara unguent cel mai probabil iritatia aia.

| MariusNica11 a răspuns (pentru alina2k18):

Nu prea cred, in aceea zona pielea pare asa subtire si iritata, se vede ca nu i un fir care creste

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Intreaba cel mai bine la farmacie. Crema pe care o folosesti ar trebui sa nu contina alcool pentru ca ar irita si mai tare pielea.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Poti incerca Baneocin, are in compozitie si antibiotic

| MariusNica11 a răspuns (pentru codrinmaestruldumelor):

O sa ma informez si o sa l folosesc multumesc mult!

| SugarTrendySebyMiu a răspuns:

Vb cu iubita ta să îți facă un oral