| Androoshkey a întrebat:

Am unt tic nervos de multi ani care consta in a-mi trosni degetele. Poate ca nu pare o problema atat de mare si recent am incercat sa ma mai abtin, dar cand imi trosnesc degetul aratator (cel mai des) incepe sa ma doara. Am sesizat ca varfurile degetelor aratatorare si mijlocii au inceput sa indice in directia trosnita. Ar trebui sa ma duc la doctor sau este un lucru temporar, normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu mai trosni degetele, asta inseamna ca vei suferi de artroza sau probleme cu articulatiile mainilor tale!

| Androoshkey explică (pentru untu):

Am reusit sa ma abtin. Acum mai mult de un an obisnuiam sa imi trosnesc degetele chiar si cand nu era nevoie, spinarea, gatul si uneori reuseam si picioarele (nu stiu cum). Dar imi trosnesc aratatorul de aproximativ 4 ani, deci de aceea m-am gandit la optiunea aceasta.