| Cosminel25 a întrebat:

Salutare TPU, aseara am mancat ceva ce nu imi place, adica carne de porc, si am baut coca-cola.
Cand m-am dus in pat nu puteam sa ma culc, dar tremuram aproape mereu.
Azi cand m-am sculat, si am facut temperatura, nu stiu exact cat.
Acum imi arde capul, corpul si am vomitat de multe ori.
Imi revin, sau trebuie sa ma duc la doctor?
Pentru ca ard foarte rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Nu ti-a picat bine, mai ales ca ai mancat si seara, carnea de porc e grea. E normal sa vomiti si sa faci putina febra. Ar trebui sa iti treaca intr-o zi. Daca si maine te simti la fel de rau, atunci eu zic sa mergi la medic

1 răspuns:
| Andreea_Issabelle_1990 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa te duci la doctor. Daca ai patit asa si arzi ca focul asta ar trebui sa faci.Ori asta ori ai facut o indigestie.