| Trickster a întrebat:

De o săptămână îmi simt gâtul umflat. Nu mă doare, nu am probleme cu respirația si foarte rara, foarte slabă o mica dificultate la înghițit. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Ori amigdalele inflamate ceea ce nu e probabil fiindcă nu ai dureri. Fie tiroida. Fa ti un TSH sau FT4 la analize.

| Trickster explică (pentru Anon31241212):

Si poate fi de la dezvoltarea acesteia? Știu că se dezvolta la 14-15 ani și am vârsta asta

| Anon31241212 a răspuns (pentru Trickster):

E posibil. Eu îți recomand să mergi la ORL și să îți faci un TSH si FT4

| Trickster explică (pentru Anon31241212):

Medicul de familie poate afla dacă este de la dezvoltarea acestuia? P.S. Mă voi duce sa fac un vaccin

| Anon31241212 a răspuns (pentru Trickster):

Poate daca ai cele 2 analize facute de care ti am zis.Problemele cu tiroida nu se vad din ochi ci din analize. Cel mai bine ii prezinti simptomele si o sa iti recomande ce e mai bine pentru tine.

| Trickster explică (pentru Anon31241212):

Umflatura aceea a dispărut. Oricum era de o dimensiune foarte mică. Dar am o senzație în zona mărului lui Adam. Și... e cam vârsta la care mi se schimba vocea. Umflatura era doar pe o parte și era minuscula. Oare să am vreo alergie?

| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! happy Să ai inflamate amigdalele, cumva?