| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu ceva timp maseaua de jos-stanga mi s-a spart(mi-a cazut o bucata jos).Am avut mare necaz cu ea(trebuie sa merg la fiecare o saptamana, dureri etc.)dar mi-a facuto.Adica cand mergeam la cabinet imi dadea jos plomba provizorie, imi curata cu freza si apoi imi punea ceva mentolat(nu stiu daca este arsenic), ulterior punandumi o alta plomba provizorie(imi facea asa cam 4 saptamani si tocmai la a 5 imi punea plomba definitiva).Problema este ca a inceput sa ma doara extrem de tare(niste dureri de imi vine sa ma urc pe pereti).Am fost la alt cabinet(cabinetul unde mergeam eu era in concediu)si mi-a dat jos lucrarea veche si mi-a facut un drenaj(nu sunt sigur daca asa se scrie). Pentru ce mi-a facut drenaj? In urma drenajului a ramas o gaura(nu mare)e normal? Mai poate fi plombata sau trebuie sa o scot? Acuma durerile nu mai sunt chiar asa de mari(sunt suportabile). Funda anticipata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DiamondShine a răspuns:

Drenaj inseamna ca ti-a dat drumul la infectie.Ai facut infectie.De ce sa nu se mai poata plomba? Dupa ce se vindeca acolo o sa ti-o plombeze, dar nu o sa ti-o faca pana nu-ti dispare infectia.