| Nirvanaaa a întrebat:

Mi s-a recomandat un RMN de pelvis cu procedura pentru endometrioza. Este nevoie de substanța de contrast sau se poate efectua fără?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Th3fresh a răspuns:

Poți să faci și fără substanță de contrast, dar trebuie să mergi să ți-l citească un doctor, bine și ăla cu substanță din câte știu eu trebuie să ți-l citească, deci ambele sunt bune, doar că ăla cu substanță este mai detaliat.