| paul999 a întrebat:

Salutare TPU

Nu stiu ce pot sa am, in primul rand sunt fumator de 1 an jumate 16 ani, cerul gurii uscat ma ustura infine, si mai tusesc din cand in cand dar la expirare am un sunet ciudat, doar la expirare nu pot sa zic ca sunt racit sau ceva mai simt ca am ceva in gat si simt ca ma doare gatul in continu un aier rece parca...cand inspir nu am nimic... mi-e frica sa nu fie ceva grav, va rog spuneti-mi ce poate fi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| facepalmlol a răspuns:

Lasa-te de fumat!
Si...desi stiu ca n-o sa faci asta, fa un control la plamani, o radiografie, mergi la doctor.

| Raniia a răspuns:

De trei saptamani tot pui aceasta intrebare.E atat de greu sa intelegi, ca poate fi ceva destul de grav daca nu mergi la medic pentru consult si investigatii. Fumatul iti face mult rau in situatia care esti ASA ca, fa-i o vizita medicului si vei sti ce ai.

| Costii a răspuns:

Omule, du-te ma medic. urgent happy