| ionut20133 a întrebat:

Salutare TPU, nu stiu cum sa incep, mi-a iesit o buba in cap acum o saptamana aproximativ, gen o umflatura mica si pe langa e ea rosu, nu ma deranjeaza sau ceva, dar dupa mai mi-a aparut una langa ureche si inca una, si mai una in spate la gat sus, la coloana, si mai ma manca asa uneori - sa fie vreo infectie sau alergie? Am fost la doctor si mi-a dat niste antibiotice, si o crema dar vad ca s-au retras putin de tot, oare ce am? Sa fie vreo muscatura sau alergie la ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

Poate sunt muscaturi de țânțari, deoarece daca ai avea alergie ți-ar fi apărut mai multe deodata. Pentru calmarea pielii eu foloseam Fenistil gel (alunga senzația de mâncărime si facilitează tratarea pielii). Sper sa te ajute, in orice caz rău nu are cum sa îți facă.