| RealistTNT a întrebat:

Pot sa scap de un inceput de carie fara sa merg la dentist?
Atentie, inceput de carie, este doar putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca esti in stare singur acasa sa iti cureti caria si sa o plombezi... ceea ce ma indoiesc. Asa ca daca nu te duci acuma cand e la inceput caria tot ai sa ajungi cand o sa fie mai grava treaba

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai ce face : chiar dacă e vorba de un "inceput de carie", TREBUIE să mergi la medicul stomatolog!

Toate cele bune.

| RedBull69 a răspuns:

Spalate cu sensodyne,

| suntserios a răspuns (pentru RedBull69):

Aia e pentru sensibilitate, nu repara carii