| paul999 a întrebat:

Salutare TPU, sunt putin ametit si ma doare usor capul se muta in toate partile o data e in spate deasupra si dupa aia la frunte, se poate cum nu prea am dormit noaptea? dorm de la 12-1 incolo...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te trezesti inainte de 6, e de la somnul insuficient. Poate fi si deshidratare (e cald si trebuie sa te hidratezi bine) sau insolatie

| pietrean a răspuns:

Poate sa fie si un curent,sa fii putin racit. Poti sa iei un paracetamol, cu un ceai de tei caldut si sa dormi. Daca nu ai somn, esti agitat, stresat bea un ceai din valeriana amestecat cu paducel, cu 1-2 ore inainte de a te culca si asta pe la ORA @@ maxim, sa aiba timp organismul sa se odihneasca.

| pietrean a răspuns:

ORA 22 (am ramas cu degetul pe litere mari).Sau poti sa iei un SEDATIF, de la farmacie, sunt pastilute ce se pun pe limba si se sug. Tot ce ti-am recomandat, sunt experimentate pe mine!

| catalin112 a răspuns:

Lipsa de odihna isi spune cuvantul.
Incearca sa te trezesti de dimineata la 6 sa poti sa te culci mai devreme.
Si eu am aceeasi problema in timpul vacantelor, imi dereglez somnul.

Multa sanatate.

| Pfoaiii a răspuns:

Pai incearca sa te culci mai devreme... daca nu te simti bine dupa alte cateva zile cred ca ar fi mai bine sa te duci la un medic.