| Golosie_Gianino_2000 a întrebat:

Salutare TPU un tratament simplu acasă pentru vergeturi(roși ) vă rog îmi puteti spune! Iar de cele albe am auzit ca nu dispar niciodata dar dacă le pot face cumva sa dispară sau sa numai fie vizibile. dacă stiti un tratament? (daca se poate un tratament simplu)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca vrei un tratament care chiar sa functioneze te duci la un dermatolog si te lasi pe mana lui. Altfel poti sa cumperi sute de creme si sa nu aiba niciun efect. Banii dati pe creme degeaba mai bine ii dai pe un consult dermatologic. Sau mergi cu bilet de la medicul de familie.
Sanatate.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Balsamul cu bitter suedez, il gasesti la plafar la vreo 20-30 lei, le amelioreaza mult dar nu peste noapte, e nevoie de 1-2 luni. Dar este la fel si cu alte creme scumpe de 100 lei, din pacate daca ar exista un tratament eficent sa dispara complet (si nu ma refer la laser fiindca nu stiu cati isi permit) nu ai mai vedea pe nimeni cu vergeturi.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Sunt tot felul de creme pentru vergeturi dar nu-si fac treaba atat de bine, e doar reclama de ele. Ai putea sa ceri de la farmacie o crema, de obicei au mai mult efect daca le folosesti dinainte sa-ti apara.