| bobytza1234 a întrebat:

Salutare tuturor! Am 14 ani si de vreo 5 zile ma doare tare sub rotula de la genunchiul stang inspre interior! Fac fotbal de 5 ani! Cand merg ma doare, cand sar in el ma doare, cand il scutur ma doare nu ma doare cand stau pe loc! Ma apuca cate o durere de abia pot sa merg! Ce pot sa am si cum pot rezolva problema! Ofer funda celui care ma ajuta! URGENT VA ROG!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 1DeadMemories a răspuns:

Posibil sa nu fie asta, dar ceva s a intamplat cu genunchiul.O articulatie sucita, o inflamatie a articulatiei. Daca nu ti a trecut in 5 zile inseamna ca nu i ceva banal.Te ai dat cu unguente antiinflamatoare, ai tinut gheata in zona aia?

6 răspunsuri:
| 1DeadMemories a răspuns:

Posibil sa ai apa la genunchi.Mergi la doctor pentru o radiografie.

| bobytza1234 explică (pentru 1DeadMemories):

Nu cred ca am apa deoarece nu este umflat!

| bobytza1234 explică (pentru 1DeadMemories):

Oare sa am o problema cu meniscul? Sa se fi deteriora sau sa se fi rupt!

| 1DeadMemories a răspuns (pentru bobytza1234):

Nu te mai ingrijora atata, roaga pe mama ta sa te duca la medic.

Sanatate!

| 1DeadMemories a răspuns (pentru bobytza1234):

Posibil sa nu fie asta, dar ceva s a intamplat cu genunchiul.O articulatie sucita, o inflamatie a articulatiei. Daca nu ti a trecut in 5 zile inseamna ca nu i ceva banal.Te ai dat cu unguente antiinflamatoare, ai tinut gheata in zona aia?

| Devil666 a răspuns:

Ai facut o intindere cred. Cel mai bine ar fi sa renunti la fotbal pentru un anumit timp pana iti trece.

| bobytza1234 explică (pentru Devil666):

Imi ceri imposibilul cand zici sa renunt pentru o perioada la fotbal! Dar in schimb s-ar putea sa ai dreptate!