| andreidjrey a întrebat:

Salutare tuturor, aseara am fost lovit in cap de un obiect de plastic destul de tare, zic eu, findca de azi dimineata in zona unde am fost lovit ma doare nespus de tare fara ca eu sa apas pe aceasta zona. E ceva grav? Am tot auzit despre tumori pe creier cauzate de catre lovituri puternice si imi e teama sa nu am si eu.
DAU FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Du-te la medic! Nu e vorba de tumori, stai linistit! Dar poti avea traumatism cranian sau chiar cranio-cerebral. Daca ti-a curs si sange e clar traumatism. Daca nu, poate fi o simpla contuzie/cucui, dar sfatul meu este sa nu te risti.Du-te la o consultatie!