| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor.De aproximativ 5-6 luni am un fel de durere la inima dimineata cand ma trezesc, mai exact un fel de intepatura mica.In fiecare dimineata e la fel, cand ma tresesc ma inteapa, ma ridic din pat, fac 5-6 pasi si apoi imi trece. Aveti idee de la ce sa fie? Mentionez ca fumez si banuiesc ca din cauza tigarilor.Am avut o perioada de 1 luna cand nu am fumat si atunci nu simtit nici un fel de intepatura

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu e inima ce te doare pe tine. Ori sunt plamanii, ori altceva. Renunta in primul rand la fumat, pe urma daca mai ai probleme adreseaza-te medicului.

Multa sanatate.

7 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Sunt 2 variante, ori ti sa contractat vreun mushci si te doare cateva zile, ori te-ai lovit, si te doare acel loc. Dar spre siguranta ta ar trebui sa mergi la un Cardiolog
Fie inspirari de aer rece sau oboselii! inima nu are cum sa te intepe ba mai mult, multi oameni situeaza inima in parte stanga a corpului cand ea de fapt este situata aproximativ in partea de jos a "cosului" pieptului! deci nu fa confuzii!

| Costi992 a răspuns (pentru vocea):

Durerea asta o am de aproximativ 5-6 luni, nu e de la vreun muschi sa tina 2 -3 zile

| Costi992 a răspuns (pentru Costi992):

Si doar dimineata cand ma trezesc, aproximativ 5-6 minute, dupa dispare.am observat ca dupa ce ma ridic din pat si ma misc atunci dispare

| Costi992 a răspuns (pentru Costi992):

Si doar dimineata ma inteapa, 5-6 minute dupa ce ma tresesc, dupa dispare, aparand iar a doua dimineata cand ma trezesc si tot asa. si am observat ca dispare imediat cum ma misc, adica ma ridic, merg, misc din maini, atunci dispare mai repede

Răspuns utilizator avertizat
| AllEyezOnMe a răspuns:

E clar ca este din cauza fumatului, a afectat inima. Trebuie sa te lasi ne-aparat! Cumpara-ti o tigara electronica si incet incet lasa-te! Pentru binele tau!

| addya a răspuns:

Incearca o consultatie la medic poate nu e din cauza fumatului avand in vedere ca persista de ceva timp