| anonim_4396 a întrebat:

Un șampon pentru căderea părului care chiar funcționează? Sau mna, dacă știți alte metode prin care pot impiedica căderea părului

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alpecin https://www.emag.ro/sampon-par/brand/alpecin/c - recomand implant de par 1000€ si nu mai e nevoie de sampon

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Faza e că am doar 19 ani și incepe să cadă din ce in ce mai mult, inca nu a ajuns sa nu-mi mai creasca dar imi fac griji din cauza genelor (de ex tata, el este chel)

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu-s multumit de asta, dar al meu nu e chel ci are parul putin rarit. Imi fac implant in RO si mai tine vreo 20 de ani sau 30 parul des daca nu definitiv sper merita implantul

| Ofiintă a răspuns:

Incearcă gama densi solutions de la vichy. Gama contine sampon, balsam si un serum.
Bunica mea a folosit doar șamponul și susține că i-a stopat căderea părului.
Am auzit păreri bune despre produsele respective și in general.

| Donsavas a răspuns:

Depinde de ce cade. Dacă este ereditar, doar implantul te mai ajuta sau anumite pastile, dar afectează potenta

| alina2k18 a răspuns:

Cu un sampon nu faci mare lucru laughing crede-ma.
Iti trebuie fiole tratament cu care te dai pe scalp.
Daca iti permiti financiar iti fac o recomandare.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Alpecin C1. S-ar putea sa iti faca matreata la inceput, ca-i destul de puternic. Daca se intampla asta, incearca Alpecin A3 (e antimatreata si foloseste aproximativ aceleasi ingrediente ca C1).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să ai un stil de viaţă sănătos.