| AleX810 a întrebat:

Salutare. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi. Sunt ipohondru( bolnav inchipuit ). Si sunt speriat de Hiv cu toate ca am avut doar 2 contacte si acelea protejate si prietena mea si-a facut la insistentele mele testul ( negativ) si restul analizelor (toate bune). Si eu mi-am facut testul si analizele si au fost ok. Cum sa fac sa imi iasa asta din cap. Poate a mai trecut cineva prin asta. Va rog sa ma ajutati si pe mine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Virgillius a răspuns:

Cea mai buna metoda pe care o poti practica este prin hipnoza, la un psiholog. Asa cum spun si cei de la TPA: Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.