| Shadow136o a întrebat:

Vin cu următoarea problema... Am dureri de umeri, mai ales umărul stâng. Uneori îmi pocnește umărul stâng dacă îl "mut" eu de pe os. Nu știu dacă zic corect. Ma doare când ies afara la o plimbare, când fac flotări ma dor ambii umeri și nu știu care ar putea fi cauza. În trecut am făcut sala(nu știu dacă asta e cauza durerii)...
Aveți ceva sfaturi? As putea avea ceva la umeri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Faci rmn faci recuperare si iti trece
apoi ai grija de sanatatea ta toata viata ca esti subred acolo
si tot timpul iti intaresti musculatura dar de preferat prin aerobic nu tras de haltere
toata din tot corpul ca sa nu se mai strice si la coloana vertebrala L4 si L3
si te tii de aerobic toata viata
faci un ritual din ati sustine musculatura pentru ca musculatura sustine greutatea...
baga si niste inot
si acum de urgenta sa iti treaca doar dupa ce ce mananci nu inainte de masa
baga niste vitamine special pentru incheieturi si nervi
ALANERV

dar nu le lua pe burta goala

| Shadow136o explică (pentru zilog):

Ce este L4 și L3?

| zilog a răspuns (pentru Shadow136o):

O bucata din coloana vertebrala, sunt obosit si vreau sa dorm. noapte buna

| movi a răspuns:

Incearca sa faci masaj terapeutic sau macar un consult la un terapeut.