| rclau14 a întrebat:

vreau sa va intreb daca pastilele de Gingko Biloba se pot administra si persoanelor sub 18 ani, mai exact celor ce au 17 happy multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate administra şi la 17 ani!

Vezi Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/.......11.10.pdf

http://medicamentecompensate.ro/ginko-biloba-40-mg-prospect-pret-compensat/

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Cred ca cel mai bun raspuns il poti afla intr-o farmacie. Am incercat sa citesc un prospcet, insa nu am gasit nici o referire. Cred ca la 17 ani poti sa le folosesti, dar intreaba farmacistul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se administreaza persoanelor sub 12 ani, dar trebuie sa consulti un medic inainte de a lua orice medicament ca poate avea reactii adverse