| Laura0307 a întrebat:

Salutaree!
Am o problema cu unghiile de la picioare. mi s au înnegrit doar unghiile de la degetele mari, chestia e ca la stangul, mi-a amortit degetul de o saptamana…
La locul de munca stau 8 ore in picioare, nu am cea mai confortabila incaltaminte! Astazi am fost la doctorul de familie, fiind si racita, mi-a zis ca o sa se preocupe de problema de la picioare alta data, prioritara fiind tratarea racelii. As avea nevoie de un sfat, daca vi s-a intamplat si voua?! La ce medic as putea sa merg sau ce leacuri babesti mi ati putea recomanda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

De la incaltaminte ti se trage. Schimba pantofii cu unii mai comozi si iti revii si fara leacuri. Negreala de sub unghie nu dispare pana creste unghia si o da afara. E sange inchegat.

| ares62 a răspuns:

/////cu degetu amortit ///// merg pe bicicleta cu papuci cam 10km sau adidasi ne legati si am 62 de ani iar cu raceala bia o cana de apa dimineata la temperatura camerii sau mai rece cu cateva grade
si spalatu ( ca soldatii laughing)...

| ioana748 a răspuns:

Pune piciorușele in apa calda cu sare mare, otet si bicarbonat.

| Whitte a răspuns:

Deget amortit si unghie innegrita. Asta spune ca incaltamintea ta e mica. Unghiile alea vor cadea. Mergi mai bine la un ortoped. Dar schimba numaidecat incaltamintea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce tip de munca faci si stai numai in picioare? Si ce pantofi porti? Ce varsta ai? Sanatate multa.