| Duckey a întrebat:

SalutareTPU! Acum 1 luna am aflat ca am un fibrom uterin circa 5 mm, si de 2 saptamani iau tratament, dar de cand am inceput sa iau tratamentul s-a simtit, adica a inceput sa ma doara, inainte de a nu lua tratament nu avem niciun fel de problema. Ce sfaturi imi dati? Si de ce credeti ca a inceput sa ma doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU cred să fie din cauza tratamentului, ci din cauză că acel fibrom se "dezvoltă"...

Eventual, depinde ce medicamente iei, citeşte Prospectul acestora şi vezi dacă nu cumva este manifestarea unui un efect advers.

Dacă simptomele/durerea persistă mai mult de 3-5 zile sau se agravează, să iei URGENT legătura cu medicul ginecolog!