| Iulian2929 a întrebat:

Salutări
Cum 4 zile am tras trei fumuri dintr-un joint de marijoana și mi-am luat puțină panică și acum mă simt ca în sevraj, mi-am pierdut toate stările de bine care le aveam, țin să menționez ca nu sunt consumator este a a doua oară în viața mea care am fumat, nu am treabă cu nici un fel de drog, câteva sfaturi ce pot face să scap de starea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Ti se pare tie. Nu are nici o legătură cu cateva fumuri de marijuana.
Poate ai nevoie sa iei vitamine si minerale.
Bea si niste ceai de sunătoare si hidratează te corect.
O sa ti revii, e si caldura asta...

| Iulian2929 explică (pentru ioana748):

Ai trecut prin așa ceva? chiar n-am idee, probabil să fie atac de panică ceva?

| ioana748 a răspuns (pentru Iulian2929):

Da,stiu pe pielea mea ce este atacul de panica.
Dar la tine pare mai mult o cadere de minerale si vitamine.
Adică, nu intri in sevraj de la cateva fumuri de marijuana.
Plus ca deshidratarea nu da o stare prea buna.
Nu ti face tot felul de filme in cap.
De asemenea invata despre respiratie.
Pare ceva banal dar respiratia in patru timpi iti modifica aproape instant starea.
https://respirainsiguranta.ro/respiratia-in-4-timpi

| Iulian2929 explică (pentru ioana748):

Am luat ceai de sunătoare, cam ce alimente ar trebui să consum? Nici nu pot mânca, n-am deloc poftă de mâncare, majoritatea timpului mănânc cu forța câteva guri de nevoie.

| ioana748 a răspuns (pentru Iulian2929):

Acum, pe caldura asta nu prea avem pofta de mancare.
Incearca sa mananci o banana pe zi si lapte sau iaurt cu cereale si pufarine.
Cumpara ceva vitamine si minerale, Calciu, MagneB6, Vitamina C,
Nu te ingrijora, se mai intampla caderi din acestea.
Sa fii bine iti doresc ❤️

| Lupică27 a răspuns:

Nu e sevraj cumetre, nu ai cum sa faci sevraj daca ai fumat de doua ori, probabil esti genetic predispus spre adictii de genul, cum sunt altii predispusi la jocuri de noroc, alcool si asa mai departe.

| Iulian2929 explică (pentru Lupică27):

Din câte am citit pe net, cam asta e singurul lucru care se asemăna cu stările mele.

| Cipi1212 a răspuns:

Să nu mai consumi. Produce dependență.

| Iulian2929 explică (pentru Cipi1212):

În nici un caz n-o să mai consum așa ceva … a fost pentru prima oară și ultima