| Niculae_Darius_1998 a întrebat:

Salutări TPU. Am o problema destul de serioasa si neplacuta. Am 17 ani si am un inceput de varice la piciorul stang...am mostenit genetic de la parintii mei. M-am interesat putin pe internet ce pot face in legatura cu ea insa am descoperit ca nu pot scapa de ea definitiv decat prin operatie sau tratamente speciale, dar tata a facut acum 7-8 ani in urma un tratament si nu a scapat de varice. Din ce am aflat, inca e devreme pentru operatie deci ar ramane doar varianta cu tratamentul. Ce tratament credeti ca ar fi cel mai bun si ar trebui sa urmez? Va rog sa ma ajutati...e neplacut si arata tot mai urat pe timp ce trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Cred ca cel mai indicat ar fi sa consulti medicul de familie si apoi iti va da trimitere catre un medic de specialitate.
Cam devreme ti-ai aparut varicele...
Cauta sa tratezi acum cand este in prima faza.
Dar daca este genetic...nu prea ai ce sa faci.
Fereste-te de stat mult in picioare.
http://www.revista-tratamente-naturiste.ro/totar.php? totart&na=Varicele%20tratate%20naturist
Poti incerca si aceste trucuri naturiste.
O zi buna:)

1 răspuns:
| Irina31 a răspuns:

Du-te la medic happy vei primi recomandarea cea mai buna!