| cristina7cr a întrebat:

Saluut! Am o întrebare.De ce mă doare mână dreaptă de la umăr în jos până aproape de cot? E ceva de urgență, rău?
P.S. Nu am febră musculară si nici nu am dormit rău.dau fundă.happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Am avut și eu. Farmacista mi-a spus atunci, că aș avea o răceală la articulații. Mi-a dat Neo-Endusix.
În seara asta, ține căldură la braț, chiar și pe timpul nopții. Dacă poți, aplică un unguent/gel antiifflamator. Iar mâine dimineață, dacă durera continuă, du-te la farmacie, o să te ajute.

| CuriousStuff a răspuns:

Probabil ai fortat cumva muschiul, sau articulatia. Ai intins/indoit cumva mana si acum doare. Ar trebui sa treaca in cateva zile. Daca se agaveaza trebuie sa mergi la medic, noi nu avem de unde sa stim care e problema. Durerea poate fi data de sute de boli.

| 2P a răspuns:

Posibil de la frig, tea luat curentu acolo, ai dezvoltat o forma de reumatism si eu patesc sa am dureri groaznice la umar uneori stand degeaba in pat!

| cristinel375 a răspuns:

Probabil o intindere de muschi. Daca aceasta durere persista si dureaza mai mult de 2-3 zile poti merge la un control.