| Alabalaportocalaalina90 a întrebat:

Sângerări după escapelle? Modificarea cantității menstruației?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul administrarii unei pastile contraceptive de obice dupa 4-7 zile apare o sangerare destul de slaba cantitativ dar care poate tine mai multe zile.Aceasta sangerare insa nu reprezinta menstruatia propriu zisa aferenta ciclului menstrual fiindca adevarata sangerare menstruala de obicei se produce la momentul prevazut sau dupa o oarecare intarziere imposibil de apreciat daca se poate produce si/sau cat va dura.