| juann a întrebat:

Sant foarte stresat la serviciu, ce credeti ca ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Daca ai un serviciu solicitant si te confrunti mereu cu lucruri noi, care te preseaza, fiind legate de termenul de realizare, cred ca este bine sa incerci sa-ti organizezi mai bine timpul de lucru si sa incerci, pe rand, sa rezolvi lucrarile pe care le ai. Daca esti functionar este mai simplu, pentru ca, dupa un timp, intervine si rutina, din rezolvarea lucrarilor cu caracter repetitiv, care nu-ti vor mai produce atata stres. Daca ai o activitate practica atunci trebuie sa exersezi cat mai mult, pentru a face aceiasi treaba intr-un timp cat mai scurt posibil.
Daca ai relatii tensionate cu seful ori cu colegii, este necesar sa clarifici problemele ce le-au favorizat aparitia si sa eviti asemenea situatii pentru viitor.
Sa stii insa ca stresul are si caracter pozitiv, in sensul ca te poate mobiliza pentru a fi mai bun in ceea ce faci si atunci trebuie sa te obisnuiesti cu el.
S-ar putea sa fie si o perioada mai rea pentru tine, ai avut vreun insucces care te-a marcat si nu mai ai prea mare incredere in tine si in fortele tale si acest lucru trebuie sa inceteze pentru ca, tu esti stapan pe viitorul tau si pe munca ta si sunt convinsa ca poti sa faci fata unui job, indiferent cat de stresant ar fi acesta. Iti mai sugerez sa iei o perioada Eurovita (antistres), care te poate ajuta sa fii mai relaxat si mai eficient. Acest produs se gaseste la farmacie si se da fara reteta fiind un supliment alimentar. Mult succes si multa sanatate si nu te lasa doborat de stres, pentru ca tu esti mai tare decat el, impune-ti vointa si incearca ca, in timpul tau liber, sa te relaxezi, pentru a te pregati mai bine pentru timpul de lucru. Stiu ca vei reusi si vei face parte dintre invingatori.

| ejaxz a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti iei un scurt concediu si sa faci o cura cu muzica, mancare buna, plimbari, asezionate cu multa, multa dragoste si distractie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai la umbra cu carargul in sus. juann toti santem in perioada asta de criza.nu am crezut sa traiesc astfel de vremuri. e bine sa mergi cu valul si sa nu iei in seama.si. ce o fi o fi.doi din tine nu face nimeni.asa e si la noi.