| SilentDark a întrebat:

Sarea de baie ajuta la disparitia cosurilor de pe spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La multe persoane sarea a dat rezultate multumitoare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Inclusiv cei care se drogheaza cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te sfatuiesc mai bine sa mergi la dermatolog! Ti se recolteaza secretie din cosuri si ti se trimite la un laborator care face analize microbiololgice (cred ca orice laborator face asta). Cei de la laborator o sa stabileasca despre ce microb e vorba si o sa faca si o antibiograma, adica o sa vada la ce antibiotic e sensibila bacteria. Apoi dermatologul o sa hotarasca sub ce forma farmaceutica (crema, comprimate, etc) si in ce doza trebuie sa iti fie administrat antibioticul.
Multa sanatate!
Te pup!