| Doηηa a întrebat:

Săriturile ajută la creșterea în înălțime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Nu cred

| AlleSss a răspuns:

Heiii!
Da,ajuta mult : x
Funda?big grin

| pastru009 a răspuns:

Desigur,de multe ori se spune ca sariturile(sau sportul in care practici sariturile) ajuta la dezvoltarea oaselor si musculaturii!
Uite un site care sper ca te va ajuta:
http://ro.wikipedia.org/wiki/S%C4%83rituri_(gimnastic%C4%83).
FUNDA?

| Camelisa a răspuns:

Da.De aceea se spune ca baschetul este un sport care ajuta la crestere.

| myruna2012 a răspuns:

Desigur!

Bine, nu sariturile in sine.

Cum crezi ca jucatorii de basketball sunt inalti?

Ca au sarit pana li s-a dus apa la cap
[ glumesc laughing ]

Dar nu ca si cum ai sarii cu coarda.

Sa sari ca mingea.

| emiliaalexandra a răspuns:

Nu...sportul in mod normal da, dar niste sarituri nu

| dragonslep a răspuns:

Daca faci un sport cum ar fi basket, handball, volei da ajuta chiar si inotul funda?