| maxim789 a întrebat:

Sariturile ajuta la cresterea inaltime sau ce sporturi ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Daca mergi la sala insista pe tractiuni, stai atarnat in maini, ..si daca nu mergi insista la bara fixa, diverse tractiuni, in maini.

| gheorghe699 a răspuns:

Toate miscarile ajuta, nu exista sport sa nu ajute la dezvoltarea fizica ..si nu numai.

| heracles a răspuns:

Baschet,inot,atletism, in general sportul te ajuta sa cresti in inaltime si te dezvolta armonios

| Rihpaps a răspuns:

Baschetul te poate ajuta, sala in niciun caz pentru ca iti opreste cresterea.

| aXy99 a răspuns (pentru Rihpaps):

Cum te ajuta?! Topai putin, faci niste scheme (dand din maini) si gata, cresti in inaltime? Ce bine-ar filaughing