| wolder a întrebat:

Se merita sa merg pana la Bucuresti la clinica oftalmologica Oftapro pentru un consult ce costa 180 lei in care include
Consult oftalmologic complet
(prescriptie ochelari, presiune intraoculara, biomicroscopie, FAO)
?
Pana acum mergeam la o doctorita de la aceiasi clinica doar ca la mine in oras si ma costa 70 lei, dar nu stiu ce analize imi facea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Nu cunosc acea clinica dar pot sa iti spun sigur ca stiu clinici de mare renume care iti iau banii absolut pe degeaba! Parerea mea este ca orice cabinet poate sa faca aceleasi consultatii pentru ca au aceleasi aparate. Daca ai un caz super-grav, foarte deosebit merita sa mergi la o clinica mai scumpa in ideea ca daca e cazul de o interventie chirurgicala poate ai o garantie ca se poarta mai bine acolo cu tine. Altfel, pentru o simpla consultatie, eu in locul tau as ramane in orasul meu, as face cotrol la 2-3 climnici oftalmologice in acelasi timp si as vedea daca este vreo diferenta. Ar iesi mai ieftin asa.

| wolder explică (pentru PeFuga):

Am facut consultul la acea clinica si m-au pus la mult mai multe aparate plus ca m-au lasat sa testez si lentile de contact si am fost mult mai multumita fata de clinicile ieftine de la mine din oras

| xlr1993 a răspuns:

Categoric merita. Clinicile de renume nu au degeaba renume, iar de consultul asta depinde sănătatea ta.

| Lefter_Denis_1971 a răspuns:

Da pentru sanatatea ta se merita orice