| StatescuColegul a întrebat:

Se poate face ulcer la 15 ani?
Ma c am doare burta in buric și în dreapta jos la buric și după în stânga jos și tot asa. Durerea e de suportat o am de 7 zile. Apendicita nu cred ca e.Am mai avut probleme cu viermii intestinali

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, esti prea mic pentru ulcer, dar este foarte posibil sa ai VIERMI intestinali, fiindca aceia dau dureri de burta, in special in jurul buricului.

| LisaJulie a răspuns:

Extrem de rar, nu cred ca este cazul tău! Recomand niște analize

| Cipi1212 a răspuns:

Ulcerul se poate face oricând.

| StudentLaMedicina a răspuns:

În primul rând nu. Copiii nu fac ulcer aproape niciodată.

Durerea de la ulcer e în capul pieptului, nu în jurul buricului.

Poate ar trebui să faci nişte analize pentru viermi.

| StatescuColegul explică (pentru StudentLaMedicina):

O sa fac un examen de coprocultura din acela.Se poate sa fie apendicita sau? Ți am spus ma doare in jurul buricului pe urma o ia în jos la buric după în stânga pe la splina pe sub coaste nu știu.

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StatescuColegul):

Da, poate fi orice. Dar cel mai probabil este de la faptul că citeşti prea multe diagnostice pe internet.

| StatescuColegul explică (pentru StudentLaMedicina):

Probabil și asta.Dar apendicita poate fi? am durerile astea de 6 7 zile naiba.Trebuia sa fiu operat dacă era apendicita

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StatescuColegul):

Dacă eşti Alexandru, poți citi comentariul pe care ți l-am lăsat la cealaltă postare. Unde ți-am sugerat ce diagnostice ai putea să ai.

Uite, ca să îți fiu de ajutor, le scriu şi aici. Toate diagnosticele astea dau durere de burtă: colon iritabil, hepatită, boala Crohn, pacreatită acută, diabet de tip I, colită ulceroasă, diverticulită, volvulus, scleroză multiplă, intoleranță la gluten, limfom de tip manta.

| StatescuColegul explică (pentru StudentLaMedicina):

Ok.Si astea sunt rele? sunt de operație sau?

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StatescuColegul):

Poți să citeşti despre toate să vezi care se potriveşte

| StatescuColegul explică (pentru StudentLaMedicina):

Tu doar spune mi dacă simptomele astea sunt de apendicita?
De 7 zile în jurul buricului și după se lasa dreapta jos aproape de testicule