| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a întrebat:

Se poate scapa de cancer pulmonar sa zicem ca este intr-o stare mai avansata si e mai dificil de tratat exista sanse? Dar daca bolnavul mai are si epilepsiesad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihai_2777 a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun, dar nu prea, exista tratamente si terapii mai complexe, depinde si de varsta pacientului de cand are cancer daca a fumat fumeaza

4 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Mah, in final, nu. Adica stiu ca suna f nasol si-asa, strabunica-mea a murit de cancer pulmonar (bunica si mama de alte feluri de cancer- adica STIU cum e.).
Concluzie: Cancerul poate fi regresat, viata poate fi prelungita cativa ani, dar de vindecat, complet, sub nici o forma. E sabia mereu deasupra capului...
Trebuie o vointa-motivare de fier si o schimbare completa a stilului de gandire/ simtire/ viata... Asta e adevarul pur.

| Riot a răspuns:

Medicii din Romania nu ofera nici o sansa de supravieturie, dar asta nu inseamna ca nu exista nici o speranta si eventual o solutie...

Noi studii in strainatate au reusit sa demonstreze THC-ul, una din substantele active din Canepa Indiana (marihuana ) are un efect miraculos impotriva cancerului, mai mult ajuta la calmarea durerilor si problemelor cauzate de chimioterapie, creste pofta de mancare si are efecte benefice impotriva crizelor de epilepsie.

In Statele Unite din "canepa medicinala " se extrage uleiul de canepa concentrat, un medicament ce are efecte benefice impotriva multor boli, printre primele sunt cele mentionate de tine

Mii de oameni au recunoscut ca s-au vindecat cu ajutorul acestui medicament, Iti recomand sa te documentez mai mult despre acest subiect.
Uite cateva linkuri in care poti afla mai multe, mai multe informatii vei gasi pe Google :
http://www.iasiplus.ro/......rului.html

http://www.youtube.com/watch?v=0F3mTf1z3Yo

http://www.youtube.com/watch?v=GJmQ16cGBHU

| Corina a răspuns:

Daca e cancer pulmonar in stare incipienta si pacientul e mai tanar, mai exista o sansa de scapare cu tratament si regim de viata adecvat, dar daca e in stre avansata si pe langa asta mai e si epileptic, cu parere de rau trebuie sa-ti spun ca nu mai exista nicio sansa de supravietuire. In plus, cancerul de orice fel este o boala la care inca nu i s-a gasit leacul. El nu poate fi decat stopat in unele cazuri fericite. Si chiar daca la unele persoane, dupa diferite operatii si tratamente complexe in strainatate, aceasta boala urata a intrat in regresie, pana la urma acele persoane tot au murit (ex. Anca Parghel)

| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° explică:

Apropo are 23 de ani si nu fumeaza nu bea nu se dorgheaza nimic e cumintebatting eyelashes